4 x SolarFam Mono Black 100Wp (400Wp)
SKU: 65508111261

4 x SolarFam Mono Black 100Wp (400Wp)

Sale price$161.55 Regular price$179.50
Save 10%

Shipping Estimate
USA
  • USA
  • CAN

Ships within 48 hours · Estimated delivery Jul 5 - Jul 10

Promo Codes Available:

For Your Every Summer RSVP, with Code: SUMMER15

Description

4 x SolarFam Mono Black 100Wp (400Wp)Deze bundel bestaat uit 4 SolarFam Mono 100Wp Black zonnepanelen, samen goed voor 400Wp zonnevermogen. Dit is een interessante set voor zelfbouwcampers waarbij je veel dakruimte wilt benutten met smalle, zwarte glaspanelen. De panelen hebben een zwart aluminium frame, gehard glas, MC4 aansluitkabels en een IP67 junction box. Daarmee is deze bundel geschikt voor een nette, vaste zonnepaneelinstallatie op een camperdak. Waarom deze 400Wp SolarFam

Deze bundel bestaat uit 4 × SolarFam Mono 100Wp Black zonnepanelen, samen goed voor 400Wp zonnevermogen. Dit is een interessante set voor zelfbouwcampers waarbij je veel dakruimte wilt benutten met smalle, zwarte glaspanelen.

De panelen hebben een zwart aluminium frame, gehard glas, MC4-aansluitkabels en een IP67 junction box. Daarmee is deze bundel geschikt voor een nette, vaste zonnepaneelinstallatie op een camperdak.

Waarom deze 400Wp SolarFam bundel?
  • 400Wp totaal vermogen: opgebouwd uit 4 identieke SolarFam Mono 100Wp Black zonnepanelen.
  • Smal formaat per paneel: 1190 × 450 mm, handig bij camperdaken met beperkte of versnipperde dakruimte.
  • Bundelkorting: voordeliger dan dezelfde panelen los aanschaffen.
  • Zwarte uitvoering: zwart frame en donkere celopbouw voor een rustige uitstraling op het dak.
  • Veel zonnevermogen voor campers met koelkast, ventilatie, laptopgebruik en regelmatig vrij staan.
  • MC4-aansluiting: standaard zonnepaneelconnectoren, eenvoudig te combineren met solarkabels en MPPT-regelaars.
De werkelijke opbrengst hangt sterk af van seizoen, zoninstraling, schaduw, paneelrichting en de laadstatus van je accu. In de winter of bij schaduw is de opbrengst aanzienlijk lager dan op een zonnige zomerdag.
Specificaties & afmetingen
Totaal vermogen bundel
400 Wp
Aantal panelen
4 × SolarFam Mono 100Wp Black
Vermogen per paneel
100 Wp
Modelnummer per paneel
SZ-100-M
Celrendement
≥ 22%
Vmp per paneel
18,56 V
Imp per paneel
5,39 A
Open-klemspanning (Voc) per paneel
21,76 V
Kortsluitstroom (Isc) per paneel
5,72 A
Output tolerantie
0 tot +3%
Max. systeemspanning
500 V
Aansluitkabels per paneel
700 mm / 2,5 mm² met MC4-connectoren
Junction box
IP67
Paneelopbouw
Aluminium frame / glas / EVA / backsheet
Afmetingen per paneel
1190 × 450 × 30 mm
Gewicht per paneel
5,8 kg netto
Totaal gewicht panelen
ca. 23,2 kg netto, exclusief montagemateriaal
Werktemperatuur
-40°C tot +80°C

Tip: meet je camperdak altijd vooraf goed uit. Houd rekening met dakluiken, ventilatoren, dakrails, schaduw van accessoires en de plek van de kabeldoorvoer. Meet daarnaast ook de benodigde ruimte voor het montagemateriaal mee. Daksteunen of spoilers steken vaak iets buiten het paneel uit en de benodigde ruimte hangt af van de gekozen montagemethode.

Hoe schakel je 4 panelen?

Bij vier zonnepanelen is de manier van schakelen extra belangrijk. Alle vier de panelen volledig in serie schakelen raden we bij deze bundel normaal niet aan, omdat de spanning dan te hoog kan worden voor de geadviseerde laadregelaars. Alle panelen parallel schakelen kan in sommige situaties nog net, maar dan loopt er relatief veel stroom door de solarkabels.

Meest logisch: serie-parallel, ook wel 2S2P
De meest logische opstelling is meestal serie-parallel schakelen. Je maakt dan twee groepjes van twee panelen in serie. Deze twee seriegroepen schakel je daarna parallel met elkaar.

  • Groep 1: paneel 1 en 2 in serie.
  • Groep 2: paneel 3 en 4 in serie.
  • Daarna verbind je beide seriegroepen parallel met MC4 parallelstekkers 2-in-1.
  • Je hebt vervolgens één solarkabelset nodig voor de kabels naar binnen, richting de MPPT-laadregelaar.

Alle panelen parallel schakelen
Vier panelen parallel schakelen kan soms ook, bijvoorbeeld wanneer je veel ongelijke schaduw verwacht. Hiervoor gebruik je MC4 parallelstekkers 4-in-1. Houd er dan wel rekening mee dat de stroom door de solarkabels hoger wordt. De juiste kabeldiameter (6mm2 ipv 4mm2) en kabellengte worden dan belangrijker.

Liggen de panelen ver uit elkaar of wil je parallel schakelen vanwege schaduw? Meet dan goed op hoeveel kabellengte je op het dak nodig hebt. Geef die lengte aan ons door via mail of WhatsApp, dan kunnen wij een solar verlengkabelset op maat maken voor een makkelijke en nette montage.
Welke laadregelaar en accukabels heb je nodig?

Voor deze bundel van 4 × 100Wp adviseren wij bij een 12V accu-installatie meestal de Victron SmartSolar MPPT 100/30. Deze laadregelaar past goed bij 400Wp zonnevermogen op een 12V camperinstallatie, zeker wanneer je de panelen serie-parallel schakelt.

Gebruik je een 24V accu-installatie?
Dan kan deze bundel ook worden gebruikt met een passende schakeling. Voor een compacte 24V installatie is de Victron SmartSolar MPPT 75/15 al voldoende.

Let op: controleer altijd of de maximale ingangsspanning en ingangsstroom van de MPPT passen bij de gekozen schakeling, zeker bij lage buitentemperaturen. Stuur ons gerust je plannen door, dan kijken we mee welke regelaar en schakeling passend zijn.
Aansluiten van MPPT naar accu

Bij 400Wp zonnevermogen loopt er aan de accuzijde van de laadregelaar meer stroom dan bij kleinere zonnepaneelsets. Daarom gebruik je voor een 12V installatie geen lichte standaard accukabelset, maar losse accukabel met passende kabelogen en een MIDI-zekering dicht bij de accu.

  • Korte afstand tot circa 1 meter: gebruik 10mm² accukabel.
  • Grotere afstand tussen MPPT en accu: gebruik 16mm² accukabel.
  • Plaats een MIDI zekering 40A in een MIDI zekeringhouder.
  • Plaats de zekeringhouder bij voorkeur binnen 15 cm van de pluspool of plusaansluiting bij de accu.
  • Gebruik passende perskabelogen op de accukabel.
  • Voor de MIDI-zekeringhouder heb je 2 × M5 kabelogen nodig.
  • Voor de aansluiting op de accu is meestal M8 nodig, maar dit kan ook M6 of een andere maat zijn, afhankelijk van je installatie.
Voor het monteren van perskabelogen op accukabel is een goede kabelschoen krimptang nodig. Je kunt deze tang bestellen en na gebruik eventueel retourneren. Wil je dit liever niet zelf doen? Dan kunnen wij de accukabels ook voor je op maat maken met de juiste kabelogen. Hiervoor rekenen we de benodigde werkplaatstijd op basis van ons geldende uurtarief.
Andere SolarFam 100Wp bundels

Wil je minder zonnevermogen of past 400Wp niet op je dak? Dit SolarFam 100Wp paneel is verkrijgbaar als los paneel en als bundel met meerdere panelen. Bij aanschaf van meerdere panelen tegelijk geldt bundelkorting.

Waarvoor is deze bundel geschikt?

Deze 400Wp bundel is geschikt voor vaste montage op campers en buscampers waarbij je veel zonnevermogen wilt opbouwen met vier smalle glaspanelen.

  • Een stevige zonnepaneelbasis voor campers met regelmatig vrij staan.
  • Geschikt als laadbron voor installaties met een compressor koelkast, ledverlichting, waterpomp, ventilator, laptopgebruik en andere dagelijkse verbruikers.
  • Bijladen van een 12V of 24V accubank via een passende MPPT-laadregelaar.
  • Uitbreiding van een bestaande camperinstallatie met extra zonnevermogen.
  • Flexibele dakindeling door vier smalle panelen in plaats van één of twee grote panelen.
  • Geschikt als onderdeel van een compleet off-grid systeem met accu, MPPT, dynamolader en/of walstroomlader.
400Wp is veel voor een camperdak, maar blijft afhankelijk van zon, seizoen en schaduw. Voor wintergebruik of hoog stroomverbruik blijft ook laden via dynamo of walstroom belangrijk.
Montage op camperdak

Deze panelen monteer je meestal met aluminium daksteunen of spoilers. Zorg voor een sterke mechanische montage, goede afdichting en een nette kabelroute naar binnen.

Let bij vier panelen extra goed op schaduw en dakindeling. Een dakluik, ventilator, imperiaal of dakkoffer kan de opbrengst van één of meerdere panelen merkbaar beperken. Dat kan ook invloed hebben op de keuze voor serie-parallel of volledig parallel schakelen.
Wat heb je meestal nog meer nodig?

Wil je een complete set samenstellen? Stuur ons een foto van je dak en je huidige elektra, dan denken we praktisch met je mee.

Veelgemaakte fouten
  • Vier panelen volledig in serie schakelen op een MPPT die daar qua maximale ingangsspanning niet voor geschikt is.
  • Vier panelen volledig parallel schakelen zonder rekening te houden met de hogere stroom door de solarkabels.
  • Een te kleine of ongeschikte MPPT gebruiken bij 400Wp zonnevermogen.
  • Te lichte accukabel gebruiken tussen MPPT en accu.
  • Geen zekering plaatsen dicht bij de accu aan de pluszijde van de MPPT-aansluiting.
  • Verkeerde maat kabelogen gebruiken voor de zekeringhouder of accu-aansluiting.
  • Panelen met verschillende spanningen of vermogens zomaar combineren zonder controle van de specificaties.
  • Kabels los op het dak laten liggen, met risico op schuren, lekkage of kabelbreuk.
  • De dakdoorvoer onvoldoende afdichten of verkeerde kit/primer gebruiken voor het dakmateriaal.
FAQ

Waarom vier kleinere 100Wp panelen in plaats van één groot zonnepaneel?
Eén groot zonnepaneel is per watt vaak goedkoper, maar op een camperdak is dat niet altijd de beste keuze. Met vier kleinere panelen ben je veel flexibeler in de indeling van je dak, bijvoorbeeld rond dakluiken, ventilatoren, rails of andere obstakels. Daarnaast zijn kleinere panelen door hun kortere en smallere frame meestal stijver dan grote huispanelen. Onze ervaring, en die van meerdere camperbouwers, is dat kleinere zonnepanelen op campers in de praktijk vaak langer meegaan en minder risico geven dan grote panelen met een lang en breed frame. Zeker op een voertuig, waar je te maken hebt met rijwind, trillingen, temperatuurwisselingen en beweging van het dak, is dat een belangrijk voordeel.

Kan ik vier 100Wp panelen allemaal in serie schakelen?
Dat raden we bij deze bundel normaal niet aan, omdat de spanning dan te hoog kan worden voor de geadviseerde laadregelaars. Meestal is serie-parallel schakelen logischer.

Wat is de meest logische schakeling voor vier panelen?
Meestal 2S2P: twee panelen in serie, nog twee panelen in serie, en die twee seriegroepen parallel met elkaar. Hiervoor gebruik je MC4 parallelstekkers 2-in-1.

Kan ik alle vier de panelen parallel schakelen?
Dat kan soms, bijvoorbeeld bij veel ongelijke schaduw. Gebruik dan MC4 parallelstekkers 4-in-1. Let wel extra op de hogere stroom door de kabels.

Welke MPPT-laadregelaar adviseren jullie bij 12V?
Voor deze bundel adviseren wij de Victron SmartSolar MPPT 100/30.

Welke accukabel gebruik ik tussen MPPT en accu?
Bij een korte afstand tot circa 1 meter gebruik je 10mm² accukabel. Hangt de laadregelaar verder van de accu, dan is 16mm² vaak verstandiger. Plaats daarnaast een 40A MIDI-zekering met zekeringhouder dicht bij de accu.

Kunnen jullie de accukabels op maat maken?
Ja, dat kan. We kunnen de accukabels met passende kabelogen voor je op maat maken, zodat je ze direct netjes kunt aansluiten. Hiervoor rekenen we de benodigde werkplaatstijd op basis van ons geldende uurtarief. Bij een eenvoudige kabelset blijft dat meestal beperkt. Je kunt de kabels ook zelf maken met een geschikte kabelschoen krimptang.

Is 400Wp genoeg voor mijn camper?
Dat hangt af van je verbruik en reisgedrag. 400Wp is een stevige basis voor veel camperinstallaties, maar bij veel verbruik, wintergebruik of meerdere dagen vrij staan blijft ook accucapaciteit en laden via dynamo of walstroom belangrijk.

Shipping Notes
  • Free Standard Shipping on $100+ Orders to the USA.
  • Except Preorder products are shipped in 48 hours.
  • Delivery to the USA:
  1. Standard Shipping : 3-10 business days
  • If time is of the essence, please consider selecting expedited delivery for faster service.
Exchange/Return Notes
  • We offer a 30-day return/exchange service after receiving.
  • Final sale items are not eligible for returns or exchanges.
  • To process your return/exchange, please contact us at [email protected]
  • Please click here for more details>>> Return & Exchange Policy
SKU: 65508111261

Discover Niche Categories That Outsell

Top-Converting Item to Boost Your Average Order

4.9 ★★★★★
Based on 2363 reviews
Sort
Highest Rating
Newest First
Oldest First
Product Reviews
J
Verified Purchase
jonathan
Los Angeles, US
★★★★★ 4
Make sure it fits
Color: F-Rose Gold
Looks nice
WAS THIS REVIEW HELPFUL?YesReportShare
Reviewed in the United States on May 30, 2026
K
Verified Purchase
Kelly Lehman
Birmingham, US
★★★★★ 5
Adjustable for larger or smaller wristd
Color: F-Rose Gold
Really pretty. Everyone comments on it! The adjustability is most important as I have a large wrist.
WAS THIS REVIEW HELPFUL?YesReportShare
Reviewed in the United States on February 9, 2026
P
Verified Purchase
Patti Banta
Boise, US
★★★★★ 2
Beautiful, But Functional Needs Fixed
Color: F-Rose Gold
The watch is beautiful, but the latch component doesn't snap closed. I'll return the watch.
WAS THIS REVIEW HELPFUL?YesReportShare
Reviewed in the United States on February 8, 2026
K
Verified Purchase
k9881
Pawtucket, US
★★★★★ 5
Stunning
Color: F-Rose Gold
Stunning watch, gifted @ Christmas!
WAS THIS REVIEW HELPFUL?YesReportShare
Reviewed in the United States on January 6, 2026
T
Verified Purchase
tom chang
Port Orchard, US
★★★★★ 5
Good comfort, quality and classy
Size: 8.5, Color: Black/Ivory
’ve been wearing Cole Haan dress sneakers for work and travel, and they strike a really good balance between professional and comfortable. The biggest advantage is how lightweight they feel compared to traditional dress shoes. Most styles have sneaker-like cushioning, so you can walk or stand all day without your feet getting destroyed. The design is also versatile and look polished enough for business casual outfits but still casual enough to wear with jeans. They work especially well in office environments where a full formal shoe feels too stiff or outdated.
WAS THIS REVIEW HELPFUL?YesReportShare
Reviewed in the United States on May 10, 2026

recommand products